Automatyka przemysłowa 

Jakie jest zastosowanie kabla koncentrycznego?

Jeśli chcesz kupić kabel koncentryczny, skieruj się na tę stronę.

W dużej liczbie mieszkań znajduje się telewizor. Znaczna część z nas lubi czasem obejrzeć ciekawy program bądź dobrej jakości serwis informacyjny. By jednak odbiór programów był możliwy, konieczne jest wykonanie solidnego podłączenia. Stosuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które na chwilę obecną zakupimy bez najmniejszych problemów w sklepach mających w swojej ofercie artykuły do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – jakie cechy uznaje się za charakterystyczne?

W sklepach znaleźć można na chwilę obecną przeróżne kable koncentryczne, charakteryzujące się nieco odmiennymi parametrami. Najbardziej elementarny podział rozróżnia kable koncentryczne zewnętrzne i wewnętrzne. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny z całą pewnością powinien spojrzeć na jego istotne parametry. Znaczenie mają dopasowanie oraz tłumienie, które gwarantuje odbiór sygnału telewizyjnego na naprawdę doskonałym poziomie. Rewelacyjnym produktem są kable cechujące się konstrukcją Tri–Shield. Jej zastosowanie sprawia, że przewód odznacza się klasą „A” ekranowania i chroni sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą poważnie obniżać ostrość obrazu. Kable koncentryczne przodujących producentów świetnie sprawdzają się w rozbudowie, ale też podczas modernizacji sieci kablowych tak małych, jak i naprawdę popularnych operatorów. Większość kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z ostrymi rygorami produkcji. Na skutek tego wahania parametrów w ich przypadku są zwykle niewielkie bądź żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju materiały stosuje się do jego wykonania?

Kable koncentryczne stanowią najczęściej połączenie materiałów bardzo różnych. Na ogół rdzeń robiony jest z miedzi. Miedź jest materiałem bardzo trwałym, który nie traci swoich właściwości nawet po długim czasie użytkowania. Jeśli idzie o kable przeznaczonych do stosowania w warunkach zewnętrznych, do wykonania warstwy wierzchniej stosuje się materiały niewrażliwe na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Zobacz również