Automatyka przemysłowa 

Skrzynka telekomunikacyjna – rodzaje i zastosowanie

Chcesz nabyć skrzynkę teletechniczną? Zobacz tutaj.

Skrzynki teletechniczne są niezbędne w każdej nieruchomości – określają to odpowiednie ustawy. U dystrybutorów wyróżniamy wiele ich typów, których profil musi być dostosowany do różnych warunków. Do czego są potrzebne skrzynki teletechniczne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – wewnątrz nieruchomości i na zewnątrz

Skrzynka telekomunikacyjna musi być zbudowana z solidnego metalu i mieć stosowne wycięcia, które spełniają funkcję wentylacyjną oraz przepuszczają sygnał Wi-Fi. Na rynku znajdziemy kilka najważniejszych modeli skrzynek telekomunikacyjnych. Najczęściej spotykany model to skrzynka teletechniczna zlokalizowana na zewnątrz budynków, która musi wytrzymać ingerencje zwierząt, a także wysoką temperaturę. Kolejna grupa to skrzynka umieszczona wewnątrz domów, w której znajdują się kable telekomunikacyjne – tj. kable koncentryczne oraz niezbędne przyłącza sprzętów – wzmacniacze RTV, wejścia optyczne. Komponenty wewnątrz skrzynki możemy przyłączyć na przykład na rzepy lub tasiemki zaciskowe.

Skrzynka telekomunikacyjna – zabezpiecz się przed dostępem osób nieuprawnionych

Priorytetowym składnikiem jest też ochrona przed ingerencją osób trzecich do środka szafki. Uniwersalne zamki znakomicie spełniają swoją funkcję. Bezpieczeństwo jest niesamowicie istotne ze względu na dzieci. Należy pamiętać też o zachowaniu porządku wewnątrz szafki – w tym celu wykorzystuje się specjalne komory. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, dzięki czemu błyskawicznie dopasujemy je do naszego mieszkania.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Zobacz również