ultra robotics, polski producent silników elektrycznychAutomatyka przemysłowa 

Ultra Robotics silniki elektryczne prądu stałego i inne rozwiązania dla przemysłu

Szerokie zastosowanie robotyki w wielu gałęziach przemysłu oraz automatyzacja procesów logistycznych i magazynowych, zmusza do poszukiwania efektywnych rozwiązań z zakresu układów napędowych i sterowania. Rodzima firma Ultra Robotics wychodzi naprzeciw temu zapotrzebowaniu oferując między innymi dokładne sterowniki serwo i serwonapędy od uznanych światowych wytwórców.

Ultra Robotics – polski dystrybutor silników elektrycznych prądu stałego

Istniejąca od przeszło dekady na polskim rynku firma Ultra Robotics jest dystrybutorem silników elektrycznych DC, przekładni falowych i planetarnych, jak również motoreduktorów (bezszczotkowych i szczotkowych) produkowanych z materiałów wysokiej jakości przez renomowanych globalnych producentów. W asortymencie Ultra Robotics znaleźć można produkty firmy Harmonic Drive, wytwarzającej precyzyjne kompaktowe serwonapędy cechujące się ogromną żywotnością oraz niezawodnością. Wytwarzane przez Harmonic Drive napędy oraz przekładnie znajdują zastosowanie m.in. w produkcji robotów przemysłowych, systemów służących do automatyzacji intralogistyki czy frezarek, a przez wzgląd na możliwość ich eksploatacji w ciężkich warunkach środowiskowych, w tym w próżni, korzysta się z nich też w lotnictwie, kosmonautyce oraz kriogenice.

Ultra Robotics jest też dostawcą produktów izraelskiej marki ELMO Motion Control, słynącej z najmniejszych sterowników serwo (napędy Platinum Twitter), które znamionują się wysoką przepustowością, szeroką obsługą informacji zwrotnych i wysoką mocą obliczeniową z ogromnymi zasobami pamięci, a ich sprawność oscyluje na pułapie 99% także przy niewielkich gabarytach. Natomiast jej napędy serwo z linii GOLD świetnie pracują w skrajnych warunkach, w tym nie tracą funkcjonalności przy gwałtownej zmianie temperatury, której różnica może wahać się od +70 do -40 °C, dużej wilgotności (nawet do 95%), jak również przy wystawieniu na intensywne drgania i wstrząsy mechaniczne.

Spółka Ultra Robotics ma w ofercie też produkty Positec, Eisele Antriebstechnik GmbH, Bodine Electric Company i Sesame Motor Corp.

Nasze dane teleadresowe:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]

Zobacz również