Automatyka przemysłowa 

Wzmacniacz kanałowy poprawia sygnał TV

Więcej informacji o wzmacniaczu kanałowym.

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie zaprojektowane do przetwarzania sygnału telewizji analogowej i cyfrowej. Jak możemy się domyślić z nazwy zasadniczym zadaniem jakie spełnia jest potęgowanie mocy sygnału. Przekonajmy się w jaki sposób funkcjonuje to urządzenie i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – do tradycyjnych instalacji

W hurtowniach uzyskamy dużo urządzeń, których zadaniem jest spotęgowanie sygnału i odbiór programów telewizji naziemnej. Służą one zarówno do zwykłych zastosowań, jak i do zadań specjalnych. Instalowane są w rejonach, na których sygnał jest niezwykle znikomy. Wzmacniają sygnał na przykład w górach, tunelach, jak również w niektórych nieruchomościach. Nowoczesne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe umożliwiają zdalne rozsyłanie sygnałów TV. Ich pokrywa sprawia, że mogą być montowane na maszcie antenowym – są odporne na szkodliwe warunki atmosferyczne.

Wzmacniacz kanałowy – eliminuje nieprawidłowości wytwarzane przez sygnały internetu LTE

Najczęściej stosowany wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w 4 odrębne wejścia – przykładowo VHF lub w technologii SAW. Urządzenia mogą być wyposażone w technologię eliminującą nieprawidłowości wytwarzane przez sygnały internetu bezprzewodowego. Zależnie od rodzaju urządzenia ma również trzy lub cztery specjalne filtry kanałowe – działające z kanałami k.20-k.60. Sprzedawane u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe współpracują między innymi z antenami aktywnymi. Urządzenia te wyposażono w niezależne zasilanie i sygnalizatory LED.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Zobacz również