Kilka słów o zastosowaniu filtrów o klasie filtracji F i H

Dowiedz się więcej o filtrze F9 na https://marss.pl/oferta/filtry-dokladne/filtry-dokladne-minipleat/

Przyznajmy to szczerze: stan powietrza w Polsce kiepski. Pod tym kątem Polska utrzymuje się na jednym z najdalszych miejsc wśród członków Unii Europejskiej. Codziennie emitowane są nowe ostrzeżenia o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i z tej przyczyny też nadal poszukiwane są efektywne rozwiązania, pomagające radzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w obiektach, w których podtrzymanie sterylności powietrza jest niezwykle ważne (przykładowo w obiektach służby zdrowia).

Filtry F7 i F9 – skutecznie wyłapują pyły oraz włosy

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej skuteczności, znane i wykorzystywane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne między innymi w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych montowanych w budynkach mieszkalnych, biurowcach czy urzędach znakomicie sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne typu minipleat, które zależnie od klasy są w stanie wyłapać pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki tworzą smog. Nie są dla nich problemem też większe zanieczyszczenia, jak dym tytoniowy, włókna lub roztocza. Poszukując filtrów dokładnych F7 lub F9 wypada sprawdzić nie tylko ich wydajność, ale również jakość ich produkcji. Te wytwarzane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę z ocynkowanej stali, która charakteryzuje się dużą odpornością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgoć, temperatura) i uszkodzenia mechaniczne. Wydajny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego zabezpieczony jest standardowo aluminiową siatką od strony wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat papier filtrujący ułożony jest w małe plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, iż produkty te mają dużą żywotność. Filtry F7 i F9 występują w kilkunastu rozmiarach dostosowanych do potrzeb każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – sprawna filtracja w ekstremalnym środowisku

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są natomiast filtry o znacznie wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą gwarantują filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich równomiernie oddzielone przez separatory z aluminium, a solidna obudowa, również wykonana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wahania temperatury i wodę, co pozwala na efektywną filtrację w ciężkich warunkach (nawet do 80°C). Filtry tego typu wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie powinny być spełnione najwyższe standardy sterylności powietrza, m.in. w zakładach produkujących żywność.

Pochodzenie fotografii – marss.pl.

Nasze dane teleadresowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46