Hobby i rekreacja Turystyka 

Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Jeśli ciekawi Cię dobra oferta wycieczki na Kilimandżaro, skieruj się na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Zdobywanie górskich szczytów to ambicja dużej części turystów, którzy lubią ekstremalne wyzwania. Niezapomnianych wrażeń z pewnością dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Obieżyświatów wabią w głównej mierze sposobność zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, znikające już lodowce, a także przepiękne widoki. W skład masywu wchodzą Uhuru, Mawenzi i Shira – trzy góry stanowiące ślad po wulkanach. Wyprawa na ten szczyt Afryki wymaga solidnego przygotowania – ze względu na ogromną wysokość realne jest niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, a zmienna pogoda powoduje, że zdobycie masywu jest ciężkim zadaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie powinny cechować się solidną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez blisko 7 do 8 godzin dziennie.

O czym musimy pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw febris flava, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy należy też zrobić zapas leków działające przeciwmalaryczne. Przed rozwojem choroby ochroni też należyta profilaktyka – zastosowanie preparatów odstraszających insekty, a także zakładanie okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A co zrobić, by uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przystosuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Zobacz również