Hobby i rekreacja Turystyka 

Marzysz o trekkingu w Himalajach? Znajdź firmę planującą takie wyjazdy

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów o trekkingi Himalaje.

Himalaje wraz z położonym całkiem blisko pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Wpływa na to mnóstwo elementów – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Należy wspomnieć też o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów i tym, że to właśnie te góry stały się polem zmagań zawodowych wspinaczy z całego świata. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie planuj go sam

Na początku warto zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi górami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego szczytu. Problemy sprawia też samo opracowanie podróży – kupno biletów lotniczych czy zdobycie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących trekkingi w wysokich okolicach. Dodatkowym atutem jest piecza zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie mających wprawy w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Z oczywistych przyczyn osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum albo Himalaje prawie nigdy nie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednak, iż te góry znajdują się poza ich zasięgiem, ponieważ nieraz aranżowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Annapurna, Lhotse czy Everest. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Zobacz również