Hobby i rekreacja Turystyka 

Myślisz o wycieczce trekkingowej? Sprawdź ich stopnie trudności

Wycieczki trekkingowe - tutaj sprawdzisz aktualną ofertę.

Wypady w góry mogą przybierać różne formy. Od powolnych przechadzek po łatwych szlakach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez całodniowe, piesze wędrówki po trasach stojących wyżej pod względem trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. By wziąć udział w tych ostatnich, potrzebne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również zdolność obsługiwania sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Jednakże w zamian za niejednokrotnie gigantyczny wysiłek dostajemy możliwość delektowania się nieziemskimi widokami i kontaktu z dziewiczą przyrodą.

Trekkingi – dobierz właściwy poziom trudności do swojej kondycji

Skala trudności jest uzależniona od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Profesjonaliści rozróżniają 3 stopnie trudności wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do intensywnego wysiłku. Kolejny poziom trudności wymaga solidnej sprawności oraz minimum podstawowej praktyki w górach – chociażby w polskich Tatrach. Najwyższy stopień to wyprawy dla osób ze świetną kondycją, znajomością specyfiki wysokich gór i orientujących się w użyciu sprzętu, a także przyzwyczajonych do ciężkich warunków biwakowania w trakcie wielodniowej wyprawy.

Dokąd wyjechać na trekking?

Trekkingi można uprawiać w każdych górach. W Polsce pasjonaci tego typu aktywności bardzo cenią sobie trasy w Tatrach. Jeżeli zaś idzie o pozostałe góry na kontynencie europejskim, ogromną popularnością szczycą się leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Karpaty Wschodnie, Alpy, jak również Góry Przeklęte na Bałkanach. Jednostki najbardziej wprawne w trekkingu powinny zaś sprawdzić swoje umiejętności w czasie wyprawy w Andach, Karakorum bądź Himalajach.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Zobacz również