Hobby Hobby i rekreacja 

Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Jeszcze nigdy nie widziałeś tak korzystnej oferty tenisa dla dzieci Kraków!

Warto zachęcić dzieci do uprawiania sportu, jednak nie wszystkie dzieci lubią się dużo ruszać. Należałoby pomyśleć nad oryginalnym sposobem na urozmaicenie wolnego czasu i być może zdecydować się na zapisanie dziecka na grę w tenisa. Zajęcia można zacząć już w wieku 4 lat. Do opanowania podstaw niezbędny jest właściwy sprzęt. Są to m.in. nieduże rakiety i mini siatki, które pozwolą profesjonalnie rozwijać taktykę gry. Tenis wpływa niezwykle korzystnie na rozwój dziecka, jest przyczyną kształtowania charakteru, usamodzielnienia, jak również wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Gdy już zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie gry w tenisa z naszym dzieckiem, czas na wybór sprzętu do gry. Musimy dokładnie przemyśleć zakup, bo strój do tenisa, buty, a przede wszystkim rakieta ma ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to bardzo skomplikowana technicznie gra, warto dobrze przygotować się do zajęć. Szeroki asortyment wielu sklepów umożliwia nam wybór idealnej rakiety. Przy podejmowaniu decyzji należy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, ponieważ uniemożliwi to pełne wykorzystanie profitów jakie daje gra w tenisa. Warto sprawdzić wcześniej, jakie wymiary powinna mieć dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat musi używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Równie istotną kwestią jest wybór rączki do rakiety. Co więcej warto pamiętać o odpowiednim naciągu rakiety, który także wpływa na proces nauki gry. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie parametry są odpowiednie dla dziecka należy zwrócić się o poradę do sprzedawcy, który profesjonalnie zasugeruje w kwestii doboru sprzętu. Przydatne są też treści zawarte na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest cennym doświadczeniem, ale tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszego dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Wiek dziecięcy cechuje się szybkim przyswajaniem wiedzy i umiejętności, należałoby odpowiednio spożytkować ten czas i zapisać na zajęcia tenisa już małe dziecko. Kwestia, która pojawia się najwcześniej, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się samodzielnie , czy grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Lekcje w grupie są źródłem wielu zalet, m.in. uczestnicy zawierają nowe znajomości, testują różne style gry. Atmosfera sprzyja zdrowej rywalizacji oraz rozwija charakter dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Kursy w formie indywidualnej dobrze sprawdzą się u uczniów, którzy wolą uczyć się samodzielnie, biorąc pod uwagę własne umiejętności. Doświadczony trener rozwinie technikę gry waszej pociechy i zaprezentuje jak wygląda profesjonalny tenis.

Nasze dane teleadresowe:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]

Zobacz również