Hobby i rekreacja Turystyka 

Szlaki trekkingowe w Dolomitach

Dolomity trekking. Więcej na www.exploruj.pl.

Zwolennicy aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością poznali już niemal wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju zlokalizowanych w Bieszczadach, w Tatrach oraz w Karkonoszach. Bez wątpienia są one zachwycające, niemniej jednak osoby często praktykujące ten typ aktywności po jakimś czasie chcą zasmakować podekscytowania płynących z wypraw po nieznanym zakątku świata. Dlaczego więc ograniczać się tylko do szlaków w polskich górach, skoro można zachwycać się porywającymi widokami we włoskich Dolomitach?

Dolomity – wyznaczono w nich również proste trasy krajobrazowe

Dolomity, czyli pasmo górskie leżące całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, cechują się pokaźną ilością baszt skalnych, ostrych grani oraz turni, które w czasie dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swój kolor. Jest to również jeden z najpiękniejszych masywów górskich starego kontynentu (o ile nie świata!), nic zatem dziwnego, iż dekadę temu trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w Dolomitach występuje wiele urwisk, kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany i niezwykle strome stoki, wyznaczono w nich też mnóstwo bezpiecznych tras, z którymi dadzą sobie radę osoby uprawiające trekking.

W Dolomitach spędzisz też interesująco zimę

Początkujących entuzjastów trekkingu zapewne urzeknie wyprawa przez ten masyw górski po via ferratach, a więc po szlakach, które są wyposażone w liny asekuracyjne. Plan wypraw tego typu jest tak ułożony, by ich uczestnicy przeszli szkolenie z podstaw asekuracji oraz sposobów poruszania się po takim szlaku. Bardziej obeznani z górami i wyróżniający się dobrym przygotowaniem fizycznym turyści będą zadowoleni z przeprawy szlakiem po Brencie, najatrakcyjniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta może być dla większości osób bardzo wyczerpująca, jednak jej uczestnicy niewątpliwie nie zapomną o niej do końca życia. We włoskich Dolomitach można spędzić także aktywnie zimowe miesiące, chodząc po mało spadzistych obszarach na rakietach. Tak można podziwiać m.in. widoki na szczyt Averau czy grupę Dolomiti di Sesto.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Zobacz również