Internetowe witryny Porady i tutoriale Turystyka 

Gdzie szukać informacji o najciekawszych miejscach w Małopolsce?

Skieruj się tutaj jeżeli pragniesz poznać piękne miejsca w Małopolsce.

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, stąd zdarza się, że z trudem można odnaleźć się w zalewie wiadomości o zbliżających się eventach kulturalnych czy sportowych oraz najciekawszych atrakcjach w Małopolsce.

Gdzie szukać kompleksowych informacji o ciekawych miejscach w Małopolsce?

Aby przedstawić zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o ciekawych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak również o ekspozycjach i wydarzeniach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Stronę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na portalu? Turyści myślący o pobycie w Małopolsce o razu na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której prędko odszukają zabytki i galerie, pensjonaty, hotele i schroniska młodzieżowe oraz Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w różnych punktach województwa. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Natomiast dla osób, które z różnorodnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące między innymi atrakcje narciarskie, czar lokalnego folkloru czy Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Przydatne rozmówki i lista konsulatów – kluczowe informacje dla podróżników z zagranicy

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane czy pozostałe ciekawe miejscowości. Komunikaty znajdujące się na stronie publikowane są zatem w języku angielskim, ale też w między innymi w języku niemieckim, francuskim, włoskim oraz słowackim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu rejestr konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na terenie Małopolski. Niesłychanie pomocna dla cudzoziemców jest również podstrona Rozmówki, gdzie poznają podstawowe słówka i zwroty, które umożliwią im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie wizyty naszym kraju.

Nasze dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Zobacz również