Internetowe witryny Porady i tutoriale Turystyka 

Kompendium atrakcji turystycznych w Małopolsce – wszystko na jednym portalu

Najpiękniejsze miejsca w Małopolsce. Więcej na visitmalopolska.pl.

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, dlatego nieraz ciężko odnaleźć się w natłoku wiadomości o planowanych imprezach kulturalnych czy sportowych i godnych zobaczenia atrakcjach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź serwis przygotowany specjalnie dla turystów

By przybliżyć zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o najpiękniejszych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale też o pokazach i eventach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Portal prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na portalu? Turyści organizujący przyjazd do Małopolski już na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której ekspresowo odnajdą muzea i zabytki, Centra Informacji Turystycznej, a także schroniska młodzieżowe, motele i hotele zlokalizowane w miejscowościach województwa. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski także pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o dworcach i lotniskach. Ponadto dla osób, które z przeróżnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące m.in. czar parków krajobrazowych i narodowych, zamek na Wawelu oraz atrakcje narciarskie.

Katalog ambasad i proste rozmówki – niezbędne informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina też o turystach z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz mniejszych tatrzańskich miejscowości. Informacje dodawane na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale prócz tego w m.in w języku słowackim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Niezwykle wartościowa dla cudzoziemców jest również sekcja Rozmówki, w której poznają ważne słówka i sformułowania, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas pobytu naszym kraju. Zagraniczni turyści znajdą tu spis konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na obszarze Małopolski.

Nasze dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Zobacz również