biżuteria z topazami, pierścionki z topazami, topazyKosztowności 

Biżuteria z topazami zawsze w modzie

Topaz jest jednym z najbardziej wytrzymałych kamieni na Ziemi, przez co jest wykorzystywany do wytwarzania tarczy szlifierskich. Oprócz tego jest także jednym z najładniejszych minerałów, zaś jego właściwości od lat są doceniane przez jubilerów i nabywców biżuterii. Może przybierać rozmaite barwy – od białego, przez czerwień, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim kamieniem – występuje tylko w Ameryce Południowej, Azji, Afryce oraz Europie Wschodniej. Przez jubilerów jest zazwyczaj przygotowywany szlifem fasetkowym, co nadaje mu oryginalnych walorów estetycznych.

Pierścionki i pozostała biżuteria z topazami

Barwa topazu sprawia, że jest on wykorzystywany w szczególności do produkcji biżuterii ze srebra – świetnie komponuje się z tym kruszcem. Należy przy okazji dodać, że na rynku znajdziemy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – sprzedawane są też wersje wyprodukowane ze złota. Biżuteria z topazami to zwykle kolczyki oraz naszyjniki, ale złotnicy wytwarzają też inne ozdoby. Para złotych kolczyków z tymi kamieniami to niekiedy koszt rzędu 1000 PLN, podczas gdy na wykonane ze srebra wydamy aż sześć razy mniej.

Gdzie znajdziesz biżuterię z topazami?

Z uwagi na ich wygląd, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. Chcąc wybrać wersje szczególnie odpowiadające danym gustom warto więc wybrać się do paru salonów – zaś to kosztuje mnóstwo czasu. Żeby takich problemów się ustrzec, powinniśmy zdecydować się na zakupy online. Jest to wyjście znacznie prostsze, a poza tym korzystając z internetu mamy szansę również trafić na pierścionki czy naszyjniki w niższych cenach.

Zobacz również