Kosztowności 

Intrygujące kolczyki z topazami

Więcej o kolczykach z topazami.

Topaz stawiany jest wśród najszerzej wykorzystywanych kamieni szlachetnych. Wydobywany jest prawie na całym świecie, przez co nie jest tak drogi, jak inne kamienie, prezentuje się tak samo interesująco co one. To sprawia, że często używają go jubilerzy, wytwarzając z niego ciekawe ozdoby. Broszki i kolczyki z topazami są łatwo dostępne, ale nie prezentują się gorzej niż te wykonane z droższych materiałów – z tego powodu świetnie sprawdzą się jako biżuteria do zakładania na co dzień lub jako upominek. Z którymi metalami szczególnie dobrze komponuje się topaz? W jakim sklepie kupić broszki i kolczyki z topazami?

Kolczyki z topazami – z jakich surowców wybrać?

Kolor tego kamienia szczególnie dobrze łączy się z jasnymi metalami. Nic zatem zaskakującego, że złotnicy najczęściej stosują go do produkcji srebrnych wyrobów. Srebrne kolczyki z topazami cieszą się dużym zainteresowaniem kupujących – są stosunkowo niedrogie, a przy tym doskonale wyglądają. Nie bez znaczenia jest także wytrzymałość tych surowców – prawidłowo czyszczone kolczyki z topazami na pewno przetrwają kilkadziesiąt lat.

gdzie udać się na zakupy?

Wśród rozmaitych wzorów kolczyków z topazami czasem ciężko znaleźć ten, który szczególnie spodoba się nam albo obdarowywanej kobiecie. By dowiedzieć się, jakie kolczyki proponują nam poszczególni sprzedawcy, musimy zazwyczaj zwiedzić parę salonów, a to może okazać się nużące. Dobrym pomysłem jest zatem kupno kolczyków z topazami w sieci – łatwiej wyszukamy tak najlepsze modele.

Zobacz również