Kosztowności Zakupy 

Kolczyki z ametystami

Dowiedz się więcej o ametystach na https://www.ametysty.com.pl

Ametyst to w oczach wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje na przykład w USA, Meksyku, Urugwaju i Sri Lance. Jego złoża znajdują się nawet w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdziecie na www.ametysty.com.pl.

Kiedy włożyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu odegrała swoją niemałą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Pisma Świętego. Berło brytyjskich władców było inkrustowane ametystem, zaś w skarbcu watykańskim po dziś dzień znajduje się znany pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można zakładać przyjęcia czy bale. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w tym zestawieniu prezentuje się szczególnie imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym ozdobnym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, ale również z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy czas, odczuwa spokój i zapomina o problemach. Na temat energii tego kamienia ozdobnego najlepiej wyrobić sobie własną opinię.

Zobacz również