Kosztowności Zakupy 

Pierścionki zaręczynowe – skąd wywodzi się ta tradycja?

Sprawdź, gdzie kupić pierścionki zaręczynowe Kraków, wejdź na https://obraczki.net.pl/17-pierscionki-zareczynowe

Kiedy spotkasz kobietę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, w końcu podejmiesz decyzję o małżeństwie. Najpierw jednak następuje ta długo wyczekiwany przez większość pań moment – oświadczyny, na które będziesz potrzebował pierścionka zaręczynowego.

Pierścionek zaręczynowy – nie zawsze złoto oraz kamienie szlachetne

Podarowanie ukochanej pierścionka to nader stary obyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w kształcie koła, które reprezentuje nieskończoność. Zgodnie z tradycją nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, nazywanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wynika z poglądu, iż od owego palca prowadzi żyła wiodąca bezpośrednio do serca, zwana “vena amoris”. Ogólnie uważa się, iż rytuał przekazywania pierścionków zaręczynowych do Europy przywieźli Grecy. Początkowo wytwarzano je ze skóry, z konopi, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie użyli do ich produkcji metali, w głównej mierze żelaza. Drogimi pierścionkami ze złota lub srebra obdarowywano wyłącznie wówczas, gdy mężowie pragnęli zademonstrować swoje bezgraniczne zaufanie do partnerki. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy ze złotem, drogimi kamieniami oraz platyną, tymczasem materiały te faktycznie szeroko wykorzystuje się do ich wytwarzania zaledwie od paru wieków, przy czym znamienny przyrost ich popularności można zauważyć w poprzednim wieku.

Współczesne pierścionki zaręczynowe

Nie ulega wątpliwości, że idealna biżuteria na zaręczyny to pierścionek z platyny z dużym diamentem, jednak możliwości dowolnego dobierania przeróżnych kamieni oraz metali są ogromne. Prócz diamentów stosuje się tanzanit, szmaragd czy rubin. Niektórzy wybierają tańsze metale, jak srebro, stal damasceńską, tytan, jak również drewno, jednak nadal na rynku dominują pierścionki wytworzone z platyny i rozmaitych typów złota (różowego, żółtego i białego).
Za ile powinno się kupić pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało przekonanie, że mężczyzna musi zapłacić na niego przynajmniej dwukrotność swojej wypłaty. Cena zakupu zależna jest od kilku czynników: ilości karatów, designu, wykorzystanego kamienia czy surowca, toteż każdy odszuka śliczny, nietuzinkowy pierścionek na swoją kieszeń. Pamiętajmy jednak, że pierścionek zaręczynowy jest przede wszystkim wyrazem zaangażowania oraz uczucia, dlatego jego wartość ma drugoplanowe znaczenie. Kluczowe jest to, czy będzie się podobał naszej wybrance.

Nasze dane teleadresowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]

Zobacz również