Kosztowności 

Planujesz kupić srebrne kolczyki? O tym nie zapominaj

Dalsze informacje o srebrnych kolczykach

Srebro to najbardziej lubiany przez producentów kolczyków materiał. Nie powinno to oczywiście dziwić, gdyż naprawdę ma mnóstwo dobrych stron. Jego ceny są dużo mniejsze niż żółtego kruszcu, a jest metalem szlachetnym, co oznacza, że nie rdzewieje i długo zachowuje swoje zalety. Srebrne kolczyki są oprócz tego często stosowane ze względu na komfort ich używania – znacznie minimalizują wszak niebezpieczeństwo wystąpienia zakażeń. Jako że są bardzo interesującą opcją dla szukających niestarzejącej się oraz solidnej biżuterii, dobrze powiedzieć kilka słów na temat tego, gdzie je kupować oraz jak dbać o srebrne kolczyki.

Kupno srebrnych kolczyków – kilka porad

Wyobraźnia designerów srebrnych kolczyków jest nieograniczona. Wśród nich każdy znajdzie propozycje dla siebie – tak zwolennicy sprawdzonych pomysłów, jak i kobiety, które bardziej lubią eksperymentalne wzory. Przed wyborem konkretnych kolczyków warto zatem zorientować się, co oferują nam różne sklepy. Trafionym rozwiązaniem na pewno okaże się kupno w internecie – zwłaszcza, jeśli zależy nam na wyszukaniu niebanalnych wzorów srebrnych kolczyków.

Konserwacja srebrnych kolczyków

Mimo wielu plusów, srebro ma pewne gorsze strony. Najistotniejszy jest fakt, że srebrne kolczyki po kilku latach czernieją. Łatwo tego uniknąć regularnie czyszcząc je odpowiednimi środkami oraz przechowując w zamkniętych pojemnikach. Pod żadnym pozorem nie używajmy jednak do ich czyszczenia zwykłych płynów, bo są w stanie uszkodzić delikatny metal.

Zobacz również