Kosztowności Zakupy 

Srebrne wisiorki

Zobacz, gdzie nabyć wisiorki srebrne, wejdź na https://wisiorki.srebrne.net

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najchętniej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie może to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, doskonale wygląda, a także cechuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – surowiec ten okazuje się bardzo czuły, przez co łatwo go uszkodzić. Jak zatem troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Mocne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla wyprodukowanych ze srebra ozdób bywają szkodliwe. W kontakcie z nimi surowiec może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie wolno zatem wykorzystywać ich do czyszczenia ozdób, a podczas prac domowych koniecznie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Gdzie przechowywać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy wykorzystywać pudełka wykładane od środka miękkim materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Metal ten źle znosi też styczność z wilgocią i promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że straci kolory albo się odkształci. Przed włożeniem do kuferka paru przedmiotów, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je miękką szmatką albo włożyć do foliowego worka.

Sól wyczyści wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebrnej biżuterii najlepiej użyć ciepłej wody z dodatkiem soli – świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego sprawdzą się także alkohol, białko jaja i odpowiednie preparaty. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy używać miękkich szmatek – twarde potrafią porysować powierzchnię.

Zobacz również