Kosztowności Zakupy 

W temacie ozdabiania biżuterii – cyrkonie

Więcej o cyrkoniach na www.cyrkonie.com.pl.

Podczas tworzenia biżuterii powszechnie stosuje się niemal wszystkie rodzaje kamieni szlachetnych. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania dodaje biżuterii niepowtarzalnego charakteru, są jednym z podstawowych czynników wpływających na cenę wyrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest fakt, że dość wąska rzesza ludzi może pozwolić sobie na prawdziwe klejnoty wśród swoich zbiorów. Wymyślono naturalnie też rozwiązania dla przeciętnego człowieka.

Czym w ogóle są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to kamienie jubilerskie nie pojawiające się w naturze są wytwarzane w pełni syntetycznie. Z powodu podobnych cech oraz wyglądu może z powodzeniem udawać brylant. Zazwyczaj cyrkonia nie ma koloru, ale wersje z dodatkiem niestandardowych minerałów mogą przybierać dowolne barwy lub nawet zmieniać je dzięki działaniu światła. Z uwagi na wymienione walory estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i medycyna – zastosowanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie swoje miejsce jako ozdoby w jubilerstwie, choć nie jest to naturalnie jedyne ich przeznaczenie. Stosuje się je na przykład w celach medycznych (jako przejściowe uzupełnienie zębów mlecznych), w przemyśle lub też do sprawdzania pH w wysokich temperaturach. W przeszłości, przez swoje właściwości używane były nawet w takich działaniach, jak Rosyjskie programy kosmiczne. Jeśli jednak interesuje nas przepiękna biżuteria z cyrkoniami, kupić ją można na przykład za pomocą internetu.

Zobacz również