Ochrona zdrowia 

Cierpisz na starczowzroczność? Skuteczne leczenie presbiopii jest możliwe

Wejdź na voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-starczowzrocznosci/, aby otrzymać informacje o korekcji starczowzroczności.

Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z samoistnych procesów powiązanych bezpośrednio ze starością. Jej symptomem jest pogarszanie się widzenia w bliży, co tak naprawdę ogranicza możliwość użycia smartfona lub komputera, pisania, czytania czasopism, a także podejmowania wielu prostych aktywności. Starczowzroczność jest konsekwencją zaburzenia zdolności akomodacji oka albo jej kompletnej utraty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być zakładanie okularów, aczkolwiek rodzi to sporo trudności. Soczewki do bliży zakłócają dostrzeganie dali, okulary progresywne bywają z reguły drogie, natomiast modele dwuogniskowe nie zawsze są wygodne. Doskonałym wyjściem może być wobec tego wyeliminowanie presbiopii dzięki zabiegowi.

Leczenie presbiopii – wykonuj bez przeszkód łatwe aktywności

Jak już nadmieniliśmy, korekcja starczowzroczności pozwala uniknąć licznych przeszkód przy podejmowaniu się codziennych, najprostszych czynności. Jednostki mający tę chorobę (trzeba zaakcentować, iż niekiedy pierwsze oznaki presbiopii manifestują się niedługo ukończeniu 40 roku życia) mają trudności z pisaniem lub korzystaniem z telefonu, jak również przemieszczaniem się komunikacją miejską (problemy z korzystaniem z planów jazdy) bądź robieniem zakupów (właściwie uniemożliwia przeczytanie opisu towaru). Poza tym, przeciwnie do miopii, presbiopia nie jest równoważona przez możliwość lepszego widzenia w dali, a noszenie szkieł korekcyjnych okazuje się dla chorego niekomfortowe. Należy także pamiętać, iż wada ta się nieustająco zwiększa, a każde następne dwa lata skutkują przeważnie osłabieniem widzenia o mniej więcej ćwierć dioptrii.

Leczenie presbiopii – usunięcie wady w trakcie pojedynczego zabiegu

Poza korektą przy użyciu szkieł korekcyjnych, rekomendowane jest także leczenie presbiopii z wykorzystaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują potrzebę zakładania szkieł korekcyjnych. Techniki takie jak PRESBYMAX® są również rozwiązaniem, by w toku jednego zabiegu całkiem pozbyć się wady w obu oczach.

Nasze dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Zobacz również