magnetoterapia urządzenia, aparat do magnetoterapiiOchrona zdrowia 

Jak działa aparat do magnetoterapii?

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości oraz indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się przeróżne oddziaływanie, jednakże wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Bezsporną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o przyspieszenie regeneracji tkanek i działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia pomaga również w stanach zapalnych, redukuje ilość wolnych rodników, likwiduje obrzęki i poprawia krążenie.

Jak działają aparaty do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które następnie jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają wykorzystanie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić większą ilość zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – zastosowanie

Aparat do magnetoterapii to znaczący element wyposażenia gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na pokaźne rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, zwykle jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak podkreślić, że na rynku znajdziemy również modele przenośne, znakomicie sprawdzające się w pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te mają aplikatory w formie dysków lub pasów.

Nasze dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Zobacz również