Ochrona zdrowia 

Korygowanie wad wzroku – nowoczesne metody leczenia

Więcej na temat centrum oka na voigtklinikaoka.pl.

Zdrowe oczy to gwarancja pełnego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga usunąć kłopotliwe i często groźne dla zdrowia choroby oczu. Kto może poddać się leczeniu wad wzroku?

Korekcja wzroku – zaufaj doświadczonemu optometryście

Nie tak dawno temu korekta wzroku sprowadzała się do noszenia okularów lub soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednakże innowacyjne techniki korekty umożliwiające leczenie presbiopii, jaskry, dalekowzroczności, a także wielu innych schorzeń. Nadzwyczaj popularna stała się laserowa operacja wzroku wyróżniająca się dużą efektywnością. Taka korekta wzroku jest nieinwazyjna oraz bezpieczna, a pacjent prędko wraca do zwykłego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, w której zatrudniona jest wykwalifikowana załoga lekarzy, specjalizujących się w nowoczesnych sposobach leczenia. Doświadczony optometrysta pomoże postawić diagnozę, dobrać stosowną metodę leczenia, a następnie wyeliminować wadę wzroku. Optometryści przyjmujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowszy ekwipunek diagnostyczny, zatem mogą rozpoznać nawet rzadko spotykane dolegliwości oczu.

Czym poza tym zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się też leczeniem innych schorzeń, np. stożka rogówki. Najnowsze techniki jego korekcji polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź kształtowaniu rogówki za pomocą procedury Topoguided. Oprócz tego specjaliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, które jest metodą przydatną w wykrywaniu zapalenia gałki ocznej, glaukomy, a także pozostałych ciężkich schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się również mapy rogówki – jest to potrzebne przed operacją zaćmy i innymi zabiegami laserowymi. Korygowanie wad wzroku to naturalnie nie wszystko – specjaliści okuliści poradzić sobie także z innymi przypadkami, jak przykładowo ciałem obcym w oku czy pozbyciem się kaszaków.

Nasze dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Zobacz również