Ochrona zdrowia 

Leczy skutki kontuzji i łagodzi ból – laser wysokoenergetyczny

Laser wysokoenergetyczny cena. Dowiedz się więcej na www.bardomed.pl.

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika, która wykorzystuje silnie zogniskowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przyłożeniu do skóry pacjenta specjalnej sondy połączonej z aparatem, przedostaje się ona wgłąb tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To skutkuje zmniejszeniem odczuwania bólu, a także poprawia krążenie, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta technika leczenia zyskuje coraz większą popularność.

Laser wysokoenergetyczny – przeznaczenie

Laser wysokoenergetyczny można zastosować do leczenia niemal wszystkich części ciała. Nieraz jest stosowany przez personel opiekujący się sportowcami – doskonale sprawdza się jako środek zmniejszający uczucie bólu po treningach i leczący następstwa kontuzji takich jak: stłuczenia, zapalenia czy naderwania wiązadeł. Poza medycyną sportową, lasery wysokoenergetyczne są też używane między innymi w leczeniu haluksów, lumbago, dyskopatii szyjnej oraz rozmaitego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być też przydatny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są emitowane przez specjalne aparaty. Do tego rodzaju urządzeń podłącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różną konstrukcję i, w rezultacie tego, inny sposób działania. Wyróżnia się m.in. sondy punktowe, prysznicowe oraz skanerowe wysyłające światło ze spektrum czerwonego lub podczerwone.

Nasze dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Zobacz również