Ochrona zdrowia 

Masz problemy rodzinne? Terapia małżeńska może Ci pomóc

W tym miejscu zasięgniesz porady specjalisty w zakresie terapii małżeńskiej UK.

Każde małżeństwo może przeżywać rozmaite kryzysy. Całe szczęście aktualnie można sobie z nimi radzić bardzo skutecznie. Idealnym rozwiązaniem jest terapia małżeńska prowadzona przez wykwalifikowanego oraz doświadczonego terapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich problemach może być pomocna?

Do terapeuty udają się pary zmagające się z najróżniejszymi problemami. Specjalista pomaga pokonać trudności mające związek z niewiernością jednego z partnerów, jak również pomoże w przypadku uzależnienia, chociaż w takich sytuacjach często konieczne będzie także specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog wspomoże w czasie problemów zdrowotnych partnerów czy członków ich rodzin. Jest przydatny w momencie, gdy pomiędzy mężem i żoną pojawiają się konflikty, których nie umieją rozwiązać sami. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomaga również pokonać problemy oraz zacieśnić partnerstwo. Poprawie ulega zdolność porozumiewania się między żoną i mężem – dzięku czemu ich małżeństwo ewoluuje, a nie stoi w miejscu. Terapeuta pomaga odkryć partnerom jakie mają oczekiwania oraz potrzeby. Zwraca on uwagę na to, że związek to nie tylko czerpanie korzyści, ale także dawanie czegoś od siebie. Pomoc psychoterapeuty sprawia, że możliwe staje się określenie przyczyn leżących u podłoża partnerskich trudności. Małżeństwo, które ukończyło terapię małżeńską posiada umiejętności niezbędne do tego, by efektywnie pokonywać problemy w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się na terenie Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która trafiła na Wyspy przyczyniła się do tego, że aktualnie bez trudu wyszukamy polskiego psychologa też na brytyjskiej ziemi. Znajomość języka polskiego ułatwia proces terapii oraz podnosi komfort pary, która postanowiła postawić na wsparcie specjalisty. Też na emigracji można powalczyć o swój związek, który nierzadko właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna borykać się z rozmaitymi kłopotami. Trzeba pamiętać, że terapia to nie coś, czego powinniśmy się wstydzić, a dzięki niej partnerstwo jest w stanie wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozejście się to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Nasze dane teleadresowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339

Zobacz również