Oświata 

Kurs digital painting – jak poznać techniki malarstwa cyfrowego?

Kliknij tu jeżeli interesujesz się digital paintingiem.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od końca XX wieku usiłują podążać drogą rozwoju cyfrowego. Talent do malarstwa tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już jedynym warunkiem, żeby zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej czy filmowej, ponieważ te sektory rozrywki w procesie opracowania koncepcji świata przedstawionego i postaci wykorzystują najczęściej profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Mając tego świadomość duży odsetek początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem natychmiast stara się opanować popularne programy, używane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – jakie oprogramowanie można wykorzystać?

Jest dużo programów używanych współcześnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo iż służył przede wszystkim jako software do obróbki zdjęć, w mgnieniu oka stał się ulubionym narzędzie game devów oraz ilustratorów. Wraz z sukcesem Photoshopa powstały inne pokrewne programy, jak między innymi Affinity Photo, GIMP czy Clip Paint Studio, w których przy wykorzystaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace niewiele różniące się od obrazów wykonanych farbami olejnymi, temperą bądź farbami akwarelowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość korygowania niefortunnych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba nigdy uzupełniać!

Wybierz kurs Photoshop online z możliwością konsultacji z twórcą szkolenia

Właściwie uczenie się malarstwa komputerowego przebiega w analogiczny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Jak najbardziej pierwsze próby warto podjąć samodzielnie, lecz żeby dobrze rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać potrzebne metody stosowania pędzli oraz wszystkie funkcje oprogramowania, radzimy zapisać się na kurs opracowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi lekcje digital paintingu, możesz kupić dostęp do rozlicznych kursów Adobe Photoshop online. Spektrum tematów jakie analizują takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one jedynie podstaw działania oprogramowania. Ważne jest jednak, by decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z twórcą szkolenia.

Nasze dane teleadresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Zobacz również