Prawo i wymiar sprawiedliwości Rachunkowość, finanse 

Kancelaria prawna – pomoc frankowiczom

Krakowska Kancelaria Czarniak Baszczyn jest wyspecjalizowana w sporach z bankami i innymi instytucjami z sektora finansowego, które oferują kredyty we frankachszwajcarskich czy też polisolokaty. Wachlarz usług adwokata Pawła Czarniaka oraz radcy prawnego Tomasza Baszczyna jest bardzo szeroki – obejmuje reprezentowanie klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, jak również spłaconych i wypowiedzianych. Dodatkowo są to też postępowania o unieważnienie umów, zmniejszenia salda zadłużenia czy zwrot gotówki.

Pomoc frankowiczom – jaką wybrać kancelarię prawną?

Warto postawić przede wszystkim na kancelarię, która już prowadziła sprawy posiadaczy kredytów we frankach szwajcarskich. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma na swoim koncie pomoc frankowiczom i prowadziła spory z bankami, m.in. z Bank Millennium, mBank, Raiffeisen Bank Polska oraz Getin Noble Bank. Kancelaria ta dysponuje ponad 4-letnią praktyką w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest kluczowe w trakcie wyboru kancelarii prawnej wyspecjalizowanej w kredytach frankowych? Ważne, żeby pierwszym krokiem – przed podjęciem jakichkolwiek dalszych działań – była staranna analiza umowy kredytowej. Oprócz umowy przejrzenia wymagają również inne dokumenty – regulamin i aneksy. Na każdym etapie takiego postępowania kancelaria winna służyć merytorycznym wsparciem i wiedzą, a także pomocą w sporządzaniu różnego rodzaju dokumentów: pozwu, zawezwania do próby ugodowej, reklamacji i innych.

Kredyty frankowe – pozew przeciwko bankowi

Odpowiednio przeprowadzone postępowanie sądowe może doprowadzić do efektu końcowego w postaci odfrankowienia lub unieważnienia kredytu we frankach. Każdy kto posiada kredyt we frankach szwajcarskich i pragnie go np. przewalutować, powinien poszukać profesjonalnej pomocy w sporządzeniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn występuje do sądu o uznanie za nieobowiązujące klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach, dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, a nawet – w szczególnych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.

Zobacz również