Rachunkowość, finanse 

Jak działa i kto korzysta z kantoru online?

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą internetowej wymiany walut? Nie zwlekaj! Zajrzyj na https://nkantor.pl.

Jeszcze kilka lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w najbliższej placówce bankowej albo w kantorze – na te ostatnie nadal można się natknąć hipermarketach czy w galeriach handlowych! Jednakże w ekspresowo przeobrażającej się rzeczywistości, klienci zapragnęli wymieniać waluty obce bez przymusu wychodzenia z domu i po niższych kosztach, w następstwie tego właśnie pojawiły się kantory online, w których jest to możliwe.

Kantor internetowy to niższe spready

Operacja w kantorze online jest tak samo prosta jak kupno obcej waluty w kantorze stacjonarnym. Nabywca wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kapitał, który pragnie przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut online jest zwłaszcza to, że przewalutowanie można zlecać w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze działania serwisu po bieżących kursach, ustalanych na podstawie informacji zaczerpywanych z Forex co kilka sekund, a nie – jak to jest w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, na ogół z minionej doby. Drugim i nadzwyczaj znaczącym plusem kantorów internetowych są niższe spready niż te proponowane przez kantory stacjonarne oraz instytucje bankowe. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może skutkować uiszczeniem spreadu w wysokości nawet 3-4%, tymczasem w kantorze online spready z reguły nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe oferują też kilka innych usług wykorzystywanych przez klientów, np. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której nabywca zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wówczas, kiedy wskazany przez użytkownika kurs spotka się z kursem na rynku) bądź w ustalonym przez nabywcę dniu.

Kantor internetowy – usługa dla pracowników zagranicznych i kredytobiorców

Kantory online to usługa dla wszystkich ceniących sobie wygodę i dużą wolność w zarządzaniu swoimi pieniędzmi. Korzystają z nich też osoby zatrudnione lub studiujące za granicą oraz osoby spłacające pożyczki w obcej walucie. Aczkolwiek nim zdecydujemy się powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto zbadać jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez weryfikację na portalu Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.

Zobacz również