Rachunkowość, finanse 

Myślisz o inwestycji na przyszłość? Rozważ srebro bulionowe

Dowiedz się więcej o monetach srebrnych na https://goldbroker.pl/srebrne-monety-bulionowe/.

Monety lokacyjne, czyli monety bulionowe, to dodatkowa opcja dla osób pragnących lokować swój kapitał w metale szlachetne. Naturalnie, najpopularniejszym kruszcem także w tym typie inwestycji jest złoto, jednakże w ostatnim okresie coraz więcej państw zaczęło wybijać monety bulionowe ze srebra, które w mgnieniu oka zyskały sobie gorliwych zwolenników, w szczególności pośród inwestorów z mniej majętnym portfelem.

Srebrne monety bulionowe – wartość ściśle powiązana z ceną rynkową srebra

Można rzec, że srebro bulionowe to praktycznie nowość na rynku inwestycyjnym. Monety wytwarzane są w mennicach kilku państw, i to raptem od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku (pojawiły się z początku w Kanadzie, w Meksyku oraz w Chinach). Mimo, że kupowane przez inwestorów od prawie 50 lat, ich oferta nie jest w dalszym ciągu tak obszerna jak podobnych złotych monet. Srebro bulionowe jest jednak doskonałą propozycją dla osób chcących zróżnicować swoje aktywa, a których nie stać na lokatę środków w złoto bądź platynę lub które obawiają się inwestować w odpowiednio droższe monety kolekcjonerskie ze srebra. Z jakiej przyczyny monety bulionowe uważa się za lepszą inwestycję aniżeli monety kolekcjonerskie z identycznego kruszcu? Cena nabycia monet kolekcjonerskich w dniu emisji zawsze zdecydowanie przekracza wartość metalu szlachetnego, z którego powstały. Ma na to wpływ w największym stopniu całościowy koszt wybicia numizmatu (m.in. opracowanie przez artystę indywidualnego wzoru i wykonanie odpowiednich sztanc). Istotne jest także to, iż monety kolekcjonerskie emitowane są w ograniczanej liczbie sztuk, co automatycznie zwiększa na nie popyt. Nie gwarantuje to jednak, że z czasem ich wartość będzie stopniowo rosnąć! Należy mieć świadomość, że tak jak jakikolwiek okaz kolekcjonerski, monety takie będą warte tyle, za ile chce je kupić przyszły nabywca. Tymczasem monety bulionowe ze srebra nie mają aspektu numizmatycznego (nie mają ograniczonego nakładu, a ich wizerunek odświeżany jest niesłychanie rzadko), więc ich wartość silnie powiązana jest z aktualną ceną srebra.

Jaka jest standardowa waga srebrnych monet bulionowych?

Srebro jest tanim kruszcem, dlatego tez monety bulionowe z tego metalu sporadycznie emitowane są w nominale mniejszym niż 31,1 g, a więc 1 oz. I mimo, że próba srebra .999 i nominał 1 uncji to niejako standard dla tych monet, na rynku dostaniemy także monety o ciężarze 3 oz, 10 oz, a nawet 500 g. W krajowych sklepach oferujących srebro inwestycyjne bez problemu kupimy popularne na całym globie angielską Britannie, kanadyjskie Liście Klonowe czy austriackich Wiedeńskich Filharmoników o nieszablonowym nominale 1,5 euro.

Nasze dane teleadresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Zobacz również