Rachunkowość, finanse 

Na czym polega kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najczęściej wybieranych usług bankowych. Nie ma w tym rzecz jasna nic dziwnego, bo można uzyskać tak już niewielkie sumy – w wielu bankach minimalna stawka kredytu gotówkowego to 500 PLN. Może on również być sposobem pokrycia większych zakupów, ponieważ zwykle jego maksymalna suma to nawet 100 000 złotych, ale osoby o najwyższych dochodach – na przykład lekarze – mogą uzyskać aż 500 000 złotych. Koszty kredytu gotówkowego są zależne w szczególności od zdolności kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od ośmiu do nawet szesnastu procent. Co jeszcze należy o nim wiedzieć?

ABC kredytu gotówkowego

Jak możemy wywnioskować z materiałów promocyjnych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla wielu klientów. Wniosek, który przedkładamy jest bezzwłocznie analizowany, dzięki czemu pieniądze trafiają do nas najwyżej po tygodniu, a dzięki niedużym wymaganiom, mają szansę uzyskać go także osoby z niedużymi zarobkami. To jednak nie znaczy, że kredyt gotówkowy zostanie przyznany każdemu, bo tak jak przy każdym rodzaju pożyczki, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki pozyskane korzystając z kredytu gotówkowego możemy przeznaczyć na dowolny cel – zarówno na zakup akcesoriów AGD, jak i auta czy sfinansowanie zagranicznego urlopu.

Kredyt gotówkowy bez ryzyka

Decydując się na wzięcie kredytu gotówkowego, musimy wiedzieć, iż łatwo wówczas o pomyłki, których efektem okazują się najczęściej ogromne finansowe problemy. Dlatego wybór oferty powinniśmy starannie przemyśleć, porównując zarówno oprocentowanie, jak i pozostałe koszty – między innymi prowizję czy ubezpieczenie. Najlepszym pomysłem z pewnością będą więc usługi doświadczonego doradcy finansowego, który dobierze kredyt odpowiedni dla naszych możliwości, abyśmy mogli oddać go bez poważnych komplikacji.

Zobacz również