Sztabka srebra – sposób na lokowanie wolnych środków finansowych
Sztabkę srebra kupisz na goldbroker.pl/sztabki-srebra/.
Powszechnie wiadomo, że inwestycja w kruszce jest doskonałym sposobem na lokowanie środków finansowych, który z biegiem lat zapewnia namacalny profit. Najpopularniejszym w tym momencie metalem inwestycyjnym jest niezaprzeczalnie złoto, jednak całkiem niedawno srebro powróciło do łask coraz szerszego kręgu osób, zarówno tych z nieograniczonym, jak i skromniejszym portfelem, i nie jest już traktowane tylko jako metal przemysłowy.
Czy opłaca się lokować kapitał w srebrne sztabki?
Srebro istnieje w złożach 17-krotnie częściej od złota, należy natomiast zaznaczyć, iż jego wartość w odniesieniu do wartości złota nie odzwierciedla tej proporcji ilościowej i wciąż jest zdecydowanie niższa. Nabycie srebra jest jednak trafnym rozwiązaniem dla inwestorów, którzy pragną zróżnicować swój portfel, a którzy nie posiadają kapitału pozwalających na nabycie większych zasobów złota. Warto jednakże mieć świadomość, że z uwagi na swoje właściwości, srebro jest w szerokim zakresie wykorzystywane w różnych sektorach przemysłu co sprawia, że jego cena szybciej reaguje na kłopoty pojawiające się na rynku światowym. Można to swoją drogą zobaczyć analizując wykres jego ceny z minionych 25-30 lat. Z tego także powodu lokata środków w srebro wiąże się z wyższym prawdopodobieństwem niepowodzenia, więc rekomendowana jest osobom znającym aktualną i prognozowaną sytuację na rynku kruszców. Można jednak przypuszczać, iż popyt na srebro nieustannie będzie wyglądał podobnie, a wraz z postępującym rozkwitem medycyny, elektroniki oraz fotowoltaiki, w których srebro jest na co dzień używane, a także niesłabnącej popularności biżuterii srebrnej, być może jego wartość będzie z roku na rok się podnosić.
Czy statystycznego Polaka stać na kupno sztabki srebra?
Tak ja złoto, sztabki srebra wybijane jest w rozmaitych wagach, co upraszcza skonstruowanie portfela, umożliwiającego sprzedaż w razie potrzeb mniejszych bądź większych jego ilości. Te najdrobniejsze, a zatem także najbardziej „na kieszeń” statystycznego Polaka, to sztabki o wadze 100 g i 50 g oraz uncji trojańskiej(31,1 g). Oczywiście, jeśli kupimy sztabkę o większej wadze, tak naprawdę zapłacimy za kruszec taniej, powinno się jednak pamiętać, iż nie da się podzielić sztabki i w razie chęci jej odsprzedaży musimy znaleźć kupca, który odkupi ją w całości. Z tej przyczyny jeśli sztabki srebra mają być dodatkowo zabezpieczeniem finansowym na czas kryzysu, należałoby rozważyć nabycie sztabek w kilku ciężarach, aby mieć możliwość w przyszłości sprzedać tylko tyle kruszcu, ile istotnie musimy. Można też zainwestować w względnie kosztowniejszy srebrny combibar, czyli połączone sztabki srebra o wadze 1 g, które daje się dowolnie rozłamać. Minusem zakupu srebra, czy to w sztabkach czy w monetach bulionowych jest to, iż – w odróżnieniu od złota – jego sprzedaż oraz kupno obarczone są VAT-em.
Nasze dane teleadresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]