Rachunkowość, finanse 

Sztabki złota – metoda dywersyfikacji portfela inwestycyjnego

Sztabę złota zamówisz na goldbroker.pl.

Gromadzenie pieniędzy na koncie bądź umieszczanie ich na lokacie nie jest dziś tak zyskowne jak jeszcze kilkanaście lat temu. Niskie oprocentowanie proponowane przez banki, ale też i ogólna świadomość, że nie zainwestowane środki nie zarabiają doprowadziły do tego, iż szukamy rozwiązań, które pomogą naszym pieniądzom dawać za jakiś czas poboczny zysk. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz zagorzalszych zwolenników zdobywają metale inwestycyjne, a zwłaszcza – złote sztabki.

Sztabka złota to inwestycja na wiele lat

Na wstępie warto dobitnie zaakcentować, iż lokata środków w sztabki złota to inwestycja na wiele lat. Złoto na ogół nie ulega mniejszym i większym kryzysom odczuwalnym w gospodarce, a wręcz destabilizacja ekonomiczna oraz polityczna nierzadko podwyższa jego cenę. Naturalnie, można zauważyć wahania w jego wartości, jednak studiując jej historyczny wykres łatwo można zobaczyć, że wraz z upływem czasu ona wzrasta. Co jest tego przyczyną? Od setek lat ilość tego metalu obecna na rynku pozostaje mniej więcej bez zmian. Niegdyś służył on jako uniwersalny środek płatniczy, w tej chwili jest stosowany w medycynie, przemyśle chemicznym czy elektronice, jak również – w dalszym ciągu na ogromną skalę – w złotnictwie i sztuce. Mimo, iż wydobycie złota wciąż trwa i teoretycznie powinno go przybywać, recykling tego kruszcu zastosowanego m.in. do produkcji sprzętu elektronicznego (jak telefony komórkowe albo kable USB) jest częstokroć nierentowny, stąd popyt na złoto trzyma się wysokim poziomie i przewiduje się, iż przez kolejne dziesięciolecia trend ten nie powinien się zmienić.

Złoto w indywidualnych sztabkach i combibary – co wybrać?

Słysząc o lokacie środków w złoto w sztabkach większość inwestorów momentalnie pomyśli, iż to nie dla nich, z powodu ogromny koszt. Jednakże złote sztabki odlewa się w różnorodnych wagach, więc w zasadzie każdy może pozwolić sobie na lokatę jakiegoś wycinka oszczędności w ten kruszec. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 5 g, 2 g, a nawet 1 g. Takie niewielkie sztabki są wręcz doskonałe jako podarunek. Więksi inwestorzy, mający większe fundusze chętnie kupują się na większe sztabki złota o wadze 50 g, 250 g, a nawet 1000 g. Należy jednakże pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, inwestując w cięższą sztabkę kupujemy złoto zdecydowanie taniej. Po drugie, nie da się pociąć odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży.. Toteż warto kupować złoto w sztabkach o różnej wadze bądź zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są wstępnie podzielone na niewielkie sztabki.

Nasze dane teleadresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Zobacz również