Hobby i rekreacja Reklama i marketing 

Gadżety dla biegacza – co oferują organizatorzy biegów?

Biegi są w ostatnich latach ulubioną aktywnością wielu Polaków. To sport, który można praktykować wszędzie, bo nawet w dużych miastach znajdują się rozległe parki oraz deptaki, gdzie można biegać. A co najważniejsze – jogging niewiele kosztuje. Wystarczy tylko mieć solidne obuwie, absorbujący pot t-shirt i nieco chęci.

Gadżety dla biegacza – co otrzymują zawodnicy biegów

Także w małych miasteczkach co jakiś czas organizowane są biegi, w których biorą udział nie tylko entuzjaści tego sportu, ale i profesjonaliści. Wpisanie się na takie wydarzenie sportowe nieraz wiąże się z niedużą opłatą, w ramach której poza dopuszczeniem do startu sportowcy dostają też mały komplet gadżetów. Bazą takiego pakietu gadżetów najczęściej jest oddychający t-shirt, identyfikator startowy, sporadycznie izotonik. Jednak coraz częściej promotorzy półmaratonów dołączają do nich rzadziej spotykane gadżety dla biegacza. Na bardziej prestiżowych wydarzeniach sportowych mogą to być np. nerka, czyli pas sportowy na biodra, nieduży ręcznik do otarcia potu albo opaska do biegania na ramię, w której można umieścić klucze lub telefon. Zawodnicy bardzo lubią otrzymywać takie komplety gadżetów, ponieważ nawet jeśli nie zdobędą w biegu miejsca na podium, to koszulka z nazwą imprezy pozostanie na zawsze pamiątką z uczestnictwa w biegu. Co najważniejsze, jest to pamiątka użyteczna, którą sportowiec może zakładać w czasie dalszych treningów.

Zastosowanie gadżetów dla biegaczy w działaniach promocyjnych

Duże i mniejsze eventy sportowe raczej nie poradzą sobie bez pomocy patronów finansujących ich organizację. Zwykle logotyp sponsorów oraz organizatorów biegów zamieszcza się nie tylko na banerach bądź plakatach reklamujących wydarzenie, ale także i na gadżetach wręczanych sportowcom. W zależności od rodzaju surowca czy materiału, z którego wykonane zostały gadżety dla biegaczy, do naniesienia na nich logotypu organizatorów używane są odmienne techniki nadruku. W przypadku koszulek jest to najczęściej sitodruk gwarantujący wysoką wytrzymałość grafiki.

Zobacz również