Reklama i marketing 

Kompleksowy skład książek

Jeśli chcesz zamówić skład książek, zajrzyj na http://www.pracowniaregister.pl/projektowanie-i-sklad-ksiazek/.

Kiedyś zajmował się tym zecer, obecnie jest przeprowadzany na komputerach. Skład książek nie jest już zajęciem tak długotrwałym, jednak wciąż potrzeba do tego dużej precyzji, znajomości najróżniejszych reguł i szerokich zdolności. Na czym konkretnie polega? Komu powierzyć takie prace?

Skład książek, a narzędzia

Na rynku znajdziemy mnóstwo oprogramowania pozwalających na fachowy skład książek lub broszur. Największą popularnością cieszy się niewątpliwie Adobe InDesign, którego stosuje większość specjalistów z branży. Trochę mniej chętnie stosowany okazuje się zaś QuarkXPress. Te aplikacje to rozwiązania komercyjne, ale dostępna jest też darmowa alternatywa – Scribus.

Reguły składu książek

Skład książek musi uczynić treść możliwie najbardziej czytelną – nieodpowiednio złożony materiał prędko zniechęci odbiorcę, przez co ten nie zapozna się z nim w całości. Ważne są także względy wizualne – książka musi dobrze się prezentować. Duże znaczenie ma poza tym to, jak treść współgra z inną zawartością strony – zdjęciami czy dekoracjami.

Popularność składu książek

Po podobne usługi zwykle sięgają wydawcy prasy i książek – zwłaszcza, jeśli są to niewielkie oficyny i nie posiadają własnych DTP-owców. Popularność składu książek rośnie również z uwagi na zapotrzebowanie na self-publishing.

Skład książek – jak zlecać?

Najlepszym rozwiązaniem okaże się powierzenie podobnych zleceń agencji reklamowej – takie firmy korzystają ze sprawdzonego oprogramowania, dzięki czemu zyskamy pewność, że końcowy rezultat w stu procentach nas zadowoli.

Nasze dane teleadresowe:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]

Zobacz również