skitury, turystyka narciarskaTurystyka 

Co warto wiedzieć o skiturach?

Gros turystów podróżujących w góry w okresie zimowym, udaje się tam zazwyczaj wyłącznie po to, by spędzić czas na szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Jednak nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który zimą można uprawiać w górach. Osoby, które chcą sprawdzić, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz w życiu spróbować skitur albo wypraw na rakietach.

Wyczerpujące, a zarazem nadzwyczaj satysfakcjonujące skitury

Turystyka narciarska przeżywa w ostatnich latach swój rozkwit. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych zwyczajnym relaksem w górskim domu i przelotnym zjazdem z zatłoczonych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, postanawiają doznawać ich piękna w trakcie dość intensywnych, a zarazem niezwykle satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednakże przeznaczona jedynie dla obytych w górach osób, które przyswoiły sobie bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą także jak używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Poruszanie się poza przygotowanymi dla turystów trasami, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego także lekkich nart oraz butów.

Skitury – nie tylko Bułgaria i Włochy

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie atrakcyjnymi destynacjami dla entuzjastów skitur są z pewnością włoskie Alpy i bułgarskie Pirin oraz Riła, gdzie bardzo dobrze poradzą sobie także skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. turyści znad Wisły nie są jednak ograniczeni jedynie do wypraw odbywających się na terenie Europy – na nartach można zwiedzić pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują doskonałe warunki do tego rodzaju wypraw. Podczas takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal położony na wysokości 4167 m nad poziomem morza. Osoby zaciekawione udziałem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie są pewne, czy jakaś trasa będzie właściwa do zdobytego przez nie doświadczenia narciarskiego, otrzymają w tym zakresie pomoc od organizatorów skitur i ich instruktorów.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Zobacz również