Hobby Turystyka 

Góry nie są dla osób leniwych – o aktywnych wyprawach

Jeżeli ciekawi Cię dobra oferta aktywnych wypraw, wejdź na www.exploruj.pl.

Rozróżnia się dwie kategorie ludzi: ci, którzy wolne dni kochają spędzać na błogim lenistwie i ci, którzy w każdy dzień wolny pragną zrobić coś nowego, czego wcześniej nie doświadczyli. Właśnie dla tych ostatnich agencje turystyczne sporządzają ciekawe oferty wypraw dla aktywnych.

Wyprawy dla aktywnych – czy warto się na nie zapisać?

Wyprawy dla aktywnych to sumiennie zorganizowane parodniowe wycieczki dla osób, które chciałyby poznać przeróżne rejony świata i naszej ojczyzny z całkowicie innej perspektywy. Program takich podróży jest jest pełen porywających atrakcji, których przeciętny urlopowicz nie przeżyje z pozycji wygodnego leżaka na ganku wynajętej kwatery w górach. Wycieczka dla osób szukających ciekawych wrażeń to dodatkowo perfekcyjna sposobność, aby zdobyć kolejne umiejętności, bo częstokroć wiąże się ze instruktażami koniecznymi do poznania zasad przeżycia na określonym obszarze. Na wycieczce w góry dla aktywnych można m.in. dowiedzieć się, jak używać raków oraz czekana czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy opanowują podstawy survivalu, a także tego, jak zachować się w zagrażających życiu okolicznościach, które mogą ich spotkać, czyli przykładowo w razie lawiny. Warto też podkreślić, że taka wycieczka w góry pełna jest ciężkich wyzwań wymagających ufności i współpracy z innymi uczestnikami, co może skończyć się zawiązaniem wieloletnich znajomości.

Dokąd organizowane są aktywne wycieczki?

Najatrakcyjniejsze wycieczki, które będą wymagały od nas odpowiedniej wytrzymałości fizycznej, to przeważnie wyprawy w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a celem są wierzchołki rozsiane po całym globie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach górskich, ale z mocną kondycją fizyczną, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i zdobyć 4 główne wierzchołki tego regionu: Giewont, Babią Górę, Turbacz i Trzy Korony. Mogą też zwiedzić Sycylię, gdzie zobaczą sycylijskie parki narodowe, wulkan Etna i odwiedzą zachwycające miasta tej wyspy – Trapani, Palermo oraz Katanię. Ale Europa to nie jedyne regiony, dostępne dla początkujących turystów – bez większych przeszkód poradzą sobie również podczas wyprawy w Himalaje czy na Wyspy Komodo.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Zobacz również