Usługi budowlane 

Co daje wynajem szalunków?

Wynajem szalunków - w tym miejscu poznasz najlepszą ofertę

Szalowanie to jedna z najchętniej wykorzystywanych w budownictwie technologii. Na czym polega? Szalunek to pewnego typu forma, w którą wylewany jest cement – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle budowane są z drewna, lecz można zaobserwować również konstrukcje zrobione ze stali, a niekiedy nawet tworzyw syntetycznych. Innymi niezbędnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, które pozwalają na wypracowanie odpowiednich efektów. Jednak z uwagi na spore koszty nie zawsze ekipy budowlane mają swoje szalunki. Kiedy okażą się niezbędne, mają szansę wszak zwyczajnie je wynająć – szczególnie, iż wynajem szalunków to obecnie bardzo popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla jakich firm?

Kupno swoich szalunków będzie trafionym rozwiązaniem dla firm często przyjmujących zlecenia na budowę fundamentów, ponieważ jak przed momentem nadmieniliśmy, będą one w tym celu niezbędne. Jeżeli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością danej ekipy, dobrze rozważyć zalety, które daje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy go wybrać? Głównie ze względów finansowych – wynajęcie szalunków parę razy w sezonie będzie bardziej korzystne niż ich zakup. Warto nadmienić również o wygodzie, ponieważ trzymanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować pokaźne wydatki.

O czym wiedzieć przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze przemyśleć to, która firma nam je zapewni. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej zdecydować się na usługi firmy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – dzięki temu otrzymamy gwarancję tego, że szalunki okażą się solidne i praktyczne. Naprawdę ważna okaże się również troska o kontrahenta – w sytuacji, gdy zbliża się czas startu prac nie możemy zaakceptować spóźnienia. W razie wahania się warto natomiast skorzystać z internetu i dowiedzieć się, co o ofercie danego przedsiębiorstwa myślą wcześniejsi klienci.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Zobacz również