Usługi budowlane 

Do czego służą podpory stropowe?

Kup podporę stropową.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. W jaki sposób są wykorzystywane? Kiedy warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich zastosowanie

Pośród szalunków odróżniamy deskowania do wykopów, ścienne oraz podpory stropowe. Ten ostatni wariant wykorzystywany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego możliwe jest pokrycie stropu betonem i odpowiednie jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią też drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezbędne w trakcie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala stosować je w różnych sytuacjach. Zwykle na rynku dostępne są podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów albo od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się ogromną wytrzymałością, są również proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Pośród wiodących producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, jak również części wykonywane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się wysoką jakością, nowatorskimi rozwiązaniami oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do wykorzystywania nawet w ciężkich warunkach. W dzisiejszych czasach dużo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – atrakcyjne ceny powodują, że usługi te zyskują na popularności. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Zobacz również