Usługi budowlane 

Ekologiczne domy drewniane – zalety

Domy drewniane Kraków kupisz na http://domygoralskie.com/eko.html.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie Polski domy z pustaków kształtem przywodzące na myśl zwykłe pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. Dlatego naprawdę chętnie stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od od dłuższego czasu uważane są za ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno jest surowcem odnawialnym. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzone są specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na otaczającą nas przyrodę. W domach drewnianych nie wykorzystuje się surowców syntetycznych. Z uwagi na rewelacyjne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby taki dom ocieplić. Nie jest wykorzystywana też papa. W efekcie domy drewniane w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do obniżenia kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają zalety?

Domy tego rodzaju rewelacyjnie komponują się z naturalnym otoczeniem. Pięknie wyglądają w sąsiedztwie majestatycznych gór czy swojskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje bardzo dobre samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach drewnianych panuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Jest ono też bardzo dobrze natlenione. Domy z drewna idealnie nadają się dla alergików, chorych na astmę oraz osób zmagających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i niezwykle piękne. Z całą pewnością zasługują na to, aby wybrać je zamiast domów murowanych.

Nasze dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Zobacz również