okna drewnianeUsługi budowlane 

Okna drewniane – ponadczasowa elegancja

Drewniane okna powszechnie preferowane bywają nie tylko z uwagi na wysokie walory estetyczne, lecz również na ich wysoką jakość. Ten naturalny materiał gwarantuje elegancki wygląd, który zostaje zachowany przez bardzo długi okres. Nie tylko jednak estetyka jest ważnym atutem tego rodzaju produktów. Jakie są inne względy, dla których jest to dobry wybór, nawet jeśli ich koszt jest nieco wyższy niż okien z PCV?

Okna drewniane – klasyczna elegancja

Każdy entuzjasta przedmiotów wykonanych z drewna, zwłaszcza tych mających związek z aranżacją domu, mówi o niezwykłym klimacie, jaki zaprowadza w otoczeniu materiał ten. Można też wybierać spośród wielu gatunków tego surowca, które mają przeróżny wygląd, kolory czy też rozmaitą fakturę, co stwarza olbrzymie możliwości wyboru oraz można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest też bardzo przyjemne w odbiorze, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, jest zatem świetnym materiałem do wytwarzania najróżniejszych elementów dekoracyjnych.

Inne ważne zalety okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny materiał stwarza wielkie możliwości jeśli chodzi o wykonywanie okien. Mogą one mieć przeróżny wygląd i stylistykę. Drewniane ramy można malować na dowolne kolory, a także poddawać obróbce, wykonując niepowtarzalne kształty. Jedynie drewno może być wykorzystywane do restaurowania zabytkowych budynków, znakomicie spisuje się również w domach osób chorujących na alergie. Nie ma w sobie żadnych chorobotwórczych substancji, a wręcz dobroczynnie wpływa na zdrowie mieszkańców, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych plusów należy jeszcze dopisać to, iż istnieje mnóstwo znakomitych sposobów poprawiania żywotności drewnianych okien, a także fakt, iż drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno jeśli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak również utylizacji, która jest dość prosta i nie zagraża środowisku. Zalety te powodują, iż drewniane okna są bardziej godne polecenia aniżeli produkty wytwarzane ze sztucznych materiałów.

Nasze dane teleadresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Zobacz również