Usługi budowlane 

Szalunki – niezastąpione w przemyśle budowlanym

Dowiedz się, gdzie zamówić szalunki Kraków, wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Deskowanie, czyli po prostu szalunki, to tymczasowe konstrukcje umożliwiające wznoszenie ścian budynków. Przeważnie stosuje się je podczas wylewania murów betonowych – wtenczas są one niezbędne do tego, żeby nadać im stosowny kształt i powstrzymać rozlewanie się mieszanki. Ponadto szalunki stosuje się również w trakcie stawiania obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie pozwala na wykonanie otworów na drzwi, bramy i okna. W tym artykule objaśniamy, z czego robi się obecnie szalunki i jak inwestorzy mogą je nabyć.

Z jakich materiałów wytworzone są szalunki?

Najstarszym typem szalunków jest struktura wykonana z mocnych sklejek połączonych ze sobą za pomocą gwoździ bądź desek drewnianych, którą można użyć ponownie po rozebraniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże pracochłonna – większa część inwestorów i wykonawców stawia zatem zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – struktur przeznaczonych do szybkiego i nieskomplikowanego składania oraz rozkładania. Tego rodzaju szalunki mogą być wyprodukowane z metalu, drewna lub sklejki, jak również zestawiać dwa albo trzy materiały. Najczęściej jednak korzysta się ze sklejki – przede wszystkim z takich gatunków drewna jak topola i brzoza, a całą konstrukcję spajają głowice ze aluminium lub stali, belki, łączniki i narożniki.

Wynajem szalunków – kto powinien skorzystać?

Podmioty często zajmujące się pracami murarskimi dysponują swoimi szalunkami. Inaczej jest jednakże w przypadku ekip, które zwykle oferują odmienne usługi oraz inwestorów indywidualnych, którzy planują zamierzających postawić jeden obiekt. Zakup wszelkich modułów potrzebnych do wykonania szalunku nie byłby odpowiedzialny finansowo . Dużo lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie szalunków.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Zobacz również