Usługi budowlane 

Typy i zastosowanie sklejki szalunkowej

Zobacz, gdzie nabyć sklejkę Peri, wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Deski szalunkowe to istotny element konstrukcji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić powszechne deski z drewna lub płyty wytworzone z innego materiału, jednakże zazwyczaj wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc postawić domy ze ścianami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki są także wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają przygotowanie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jest nam niezbędna, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Dawniej w szalunkach na ogół stosowane były deski z bloków drewna. Te jednakże były drogie, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – zazwyczaj niezbyt dobrze radziły sobie z zawilgoceniem. Z tej przyczyny w dzisiejszych czasach stosowana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z wielu gatunków drewna – zazwyczaj z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, do których produkcji wykorzystuje się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Przedsiębiorstwa budowlane dysponują z reguły swoją sklejką szalunkową wraz z modułami pozwalającymi na jej łączenie. Jeśli jednak planujemy budowę garażu lub domu własnymi siłami, nie ma potrzeby kupowania wszystkich części szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma oferuje również wynajem innych akcesoriów potrzebnych do ustawienia szalunków – między innymi łączników i głowic.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Zobacz również