Usługi 

Badania psychologiczne kierowców – do jakiego specjalisty się udać?

Na http://www.badaniabielsko.pl zamówisz badania psychologiczne kierowców Bielsko Biała.

Na sytuację na szosach w szczególnej mierze wpływają kwalifikacje prowadzących jeżdżące po nich auta. Naprawdę istotne okazuje się to dla kierowców profesjonalnych – między innymi taksówkarzy oraz kierowców TIR-ów oraz komunikacji miejskiej. W ich przypadku ważne są tak kwalifikacje, jak i predyspozycje psychologiczne. Z tego względu kierowcy z tych zawodów zgodnie z przepisami muszą regularnie zgłaszać się na badania psychologiczne kierowców. Warto więc napisać na ten temat kilka słów. W jakich odstępach muszą być wykonywane? Na czym opierają się tego typu badania psychotechniczne? I, co najważniejsze, jak należy się do nich nastawić?

Czego oczekiwać na badaniach psychologicznych kierowców?

Badania kierowców muszą być przeprowadzane co 5 lat. Ta reguła nie dotyczy jednak kierowców, którzy ukończyli pięćdziesiąt lat – muszą bowiem przeprowadzać je co trzydzieści miesięcy. Badania psychologiczne kierowców wykonywane są przez psychologa w odpowiedniej przychodni, który najpierw wykonuje badania osobowości. Przybierają one formę rozmowy z badanym, w czasie której odpowiada on na zadania dotyczące zachowań w skrajnych sytuacjach. Następna część badań psychologicznych kierowców to test na inteligencję, natomiast potem przeprowadzane są badania na odpowiednich maszynach, podczas których badana jest umiejętność szybkiej reakcji, postrzeganie prędkości, podzielność koncentracji i dostrzeganie w ciemności.

Jak zwiększyć szansę podczas badaniach psychotechnicznych kierowców?

Po ich przeprowadzeniu kierowca odbywa rozmowę ze specjalistą, który w jej trakcie powiadamia go, czy zaliczył badanie. Co istotne, powinniśmy wiedzieć, iż nie dla wszystkich ich efekty okażą się pomyślne. Szanse na szczęśliwe zakończenie badań psychologicznych kierowców można na szczęście nieco podnieść. W jaki sposób? W sieci znajdziemy liczne filmy pokazujące działanie maszyn, na jakich są przeprowadzane badania psychotechniczne – to doskonałe narzędzie, by zawczasu sprawdzić, jak one działają.

Nasze dane teleadresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]

Zobacz również