Technologie Usługi 

Drukowanie 3D – technologie dostępne w tej usłudze

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą przemysłowego druku 3D? Nie czekaj! Zajrzyj na http://tinyurl.com/u6knxwv.

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do osób prywatnych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zleca? Usługa jest adresowana głównie do konstruktorów, inżynierów, projektantów CAD, osób zatrudnionych w działach badawczo-rozwojowych i technicznych, a także przedstawicieli pozostałych gałęzi przemysłu. Każda osoba bądź firma, która potrzebuje prototypu albo modelu koncepcyjnego wydrukowanego w technologii SLA, SLS, DMLS, PolyJet, i FDM, może skorzystać z tej usługi zakładając, iż nie posiada własnej drukarki 3D.

Przemysłowy druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w zakresie profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – poza asortymentem oferuje również usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Nie licząc wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie dystrybutora znajduje się też strefa wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne informacje od producentów sprzętu do druku 3D, jak i opracowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

Wydruk 3D w technologii FDM – wielobarwne materiały

Najbardziej rozpowszechnioną metodą drukowania 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi bardzo dobry stosunek ceny do jakości, a także opcja użycia materiałów w szerokiej gamie barw. W toku druku metodą FDM model pokrywa się stopniowo warstwami tworzywa termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot oraz urządzeń przemysłowych Stratasys. Z tej techniki druku korzystają osoby, które potrzebują prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

SLA – dokładny wydruk 3D małych elementów

Wydruk 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technika – zwana również stereolitografią – bazuje na utwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo skierowana jest usługa wydruku 3D w technologii SLA? Do osób lub podmiotów, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technika, która zapewnia bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk wygładzonej powierzchni, wyrazistych krawędzi, bardzo wąskich elementów oraz detali.

Druk 3D metodą SLS

Technologia druku 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Również tutaj nakładane są kolejne warstwy tworzywa – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najistotniejsze atuty tej techniki wydruku 3D? Technologia SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia laserowego spiekania proszku poliamidowego gwarantuje wytrzymałość chemiczną i mechaniczną oraz precyzję konturów.

Nasze dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Zobacz również