Ochrona zdrowia Usługi 

Implantologia – co warto wiedzieć?

Kiedyś osoby, które z rozmaitych powodów ”zgubiły” zęby, zmuszone były do tego, aby korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to oczywiście trafione rozwiązanie, bo protezy potrzebują czasochłonnej opieki, a ich noszenie nie jest zbyt komfortowe. Dlatego tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, ale też posiadają wiele innych zalet. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie widocznych długo efektów, ograniczając do zera ryzyko poluzowania implantu. Dobrze więc dowiedzieć się, jak wygląda operacja wykonania implantów zębów, które rodzaje są wykorzystywane przez dentystów implantologów i jak wyszukać lekarza, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Na jakich zasadach polega implantologia?

Obecnie implantologia stosuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 10 mm i nieco mniejsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, a organizm pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś umożliwia znaczące skrócenie okresu dochodzenia do siebie – chory nie notuje jakichkolwiek bólów już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tego czasu musi stosować zimne okłady, a od razu po zabiegu – wystrzegać się napojów wyskokowych, gorących dań i palenia tytoniu. Istotne będzie też wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które likwidują obrzęk i ból.

Skuteczna oraz bezbolesna implantologia

Implantologia ma spory wpływ na jakość codziennego funkcjonowania pacjentów – z tego względu tak ważne jest to, żeby wybrać właściwego lekarza. Jak więc uniknąć przykrych pomyłek oraz problemów ze zdrowiem? Słusznie zrobimy powierzając wykonanie implantów zębów dentyście z dużym doświadczeniem oraz pozytywnymi opiniami dotychczasowych klientów. Jak je wyszukać? W szczególności w sieci. Po wprowadzeniu w Google lokalizacji gabinetu dentystycznego z pewnością znajdziemy ważne wskazówki.

Zobacz również