Usługi 

Jak zorganizować chrzciny?

Oferta lokalu na chrzciny w rozsądnej cenie. Przekonaj się co dla Was przygotowaliśmy.

Dla rodziców sakrament chrztu jest pierwszym ważnym familijnym wydarzeniem dotyczącym bezpośrednio ich nowo narodzonej pociechy, dlatego też starają się, aby wszystko tego dnia było perfekcyjne. Planowanie chrzcin może być jednakże trudne, w szczególności jeżeli na imprezie ma pojawić się spora grupa krewnych oraz znajomych. Tutaj otrzymasz parę wskazówek, które pomogą ci w tym zadaniu.

Nie śpiesz się – daj sobie czas na drobiazgowe zaplanowanie chrztu

Dawniej sakrament chrzcin odbywał się wkrótce po urodzeniu dziecka, nierzadko wręcz w dniu połogu, z uwagi na wysoką śmiertelność noworodków. Z czasem chrzest przeobraził się w ważne wydarzenie nie tylko dla najbliższych dziecka, tym samym jest planowany na ogół 6-8 miesięcy po jego urodzinach. Daje to przestrzeń na dogłębne przemyślenie istotnych aspektów tego wydarzenia, czyli wybór matki i ojca chrzestnych, a także kościoła, w którym odbędzie się obrzęd. Wybierając w parafii termin chrztu należy wziąć pod uwagę, ile czasu będzie nieodzowne na powiadomienie zaproszonych gości, jak również zamówienie dla nich obiadu oraz noclegu, gdy będą przybywać do nas z przeróżnych krańców kraju. W rozesłanych zaproszeniach radzimy dodać prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojej obecności, co jest potrzebne do określenia ile osób finalnie będziemy musieliugościć. Nie krępujmy się również powiadomić, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla dziecka. Rodzina z reguły kupuje zabawki, lecz rodzicom przydadzą się znacznie bardziej użyteczne podarki, jak przykładowo ubranka, fotelik samochodowy bądź kołderka dla dziecka.

Na co zwrócić uwagę szukając lokal na chrzest?

Zaledwie 20 lat temu chrzciny organizowano zazwyczaj w mieszkaniu rodziców dziecka, zatem nie wszyscy uczestnicy ceremonii w kościele byli zapraszani na odświętne przyjęcie. Dziś wspólny obiad dla szerokiej grupy członków rodziny oraz bliższych i dalszych znajomych dumnych rodziców to już norma. Przeglądając propozycje sal, gdzie można urządzić chrzciny, wybieraj te, które nie tylko zagwarantują pięknie udekorowane miejsce, ale także współdziałają z firmą cateringową, która przygotuje kartę dań pasującą do charakteru imprezy oraz która zagwarantuje umiejętną obsługę zaproszonych. Jeżeli ceremonia zaplanowana jest na na miesiąc letni, zalecamy znaleźć salę na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym fotograf bądź rodzina wykona śliczne zdjęcia, a kilkuletni uczestnicy imprezy zamiast dąsać się przy stoliku mogą harcować pośród zieleni. Ważny jest też taki dobór lokalu na chrzest, aby dojazd z kościoła do miejsca docelowego był komfortowy, tak samo jak późniejszy transport gości do domu czy zarezerwowanego noclegu.

Nasze dane teleadresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Zobacz również