Usługi 

Jak zorganizować przyjęcie komunijne?

Więcej szczegółów o organizacji komunii w Krakowie.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka identycznie wyczekiwanym zdarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nie powinno to zdumiewać, bo to najczęściej pierwsza istotnie duża biesiada rodzinna, na której dziecko czuje, że wszystko skoncentrowane jest jedynie na nim. Tym samym rodzice robią wszystko, żeby ten dzień utrwalił się na całe życie w jego pamięci.

Sala na komunię – wynajmij od razu jak zostanie wyznaczony dzień wydarzenia

Już przed etapem rozsyłania zaproszeń na komunię rodzice muszą określić czy poczęstują rodzinę we własnym domu czy nieodzowne będzie zarezerwowanie sali komunijnej. Goszczenie zaproszonych w mieszkaniu jest najczęściej opcją wtedy, jeśli urządzamy uroczysty obiad tylko dla wyjątkowo bliskiej kilkunastoosobowej rodziny, jednak to już nieczęste sytuacje. Obiady z okazji pierwszej komunii zmieniły się w ostatnich dziesięcioleciach w duże eventy rodzinne, na które przyjeżdża niekiedy ponad setka gości, zatem na ogół organizowane są w domach weselnych bądź restauracjach. Jeżeli pragniemy zarezerwować pojemną salę, trzeba rozpocząć poszukiwania lokalu, jak tylko będzie ustalona data sakramentu. W okresie komunijnym dużą trudnością może być również zatrudnienie wolnej firmy cateringowej, więc zalecamy wybrać taki lokal na organizację przyjęcia, który współpracuje na stałe z doświadczonym dostawcą cateringu, specjalizującym się w przygotowaniu dań na komunie. Ważne jest również to, by lokal na komunię umiejscowiony był tak, by dojazd wszystkich gości z kościoła był wygodny i błyskawiczny.

Organizacja komunii – a może okazjonalna sesja zdjęciowa w ogrodzie?

Rozważ wynajęcie fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – nie tylko ceremonię w kościele, ale także odbywającą się później zabawę gości. Zwyczajem są też aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodziną i chrzestnymi. Lokalu na komunię musi zatem wyróżniać się malowniczymi, schludnymi wnętrzami. Dodatkowym atutem będzie możliwość skorzystania z pobliskiego ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie można będzie wykonać sesję zdjęciową w plenerze. Sposobność skorzystania z ogrodu to też atrakcja dla kilkuletnich uczestników przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich wielu, zalecamy rozważyć wynajęcie animatora, który zajmie dzieci wciągającymi zabawami.
Oczywiście, zaproszeni na obiad komunijne przyniosą upominki dla dziecka. Rodzice przeważnie dają im pełną dowolność z tym obszarze. Jednak nie będzie w złym tonie, jeśli poinformujemy w zaproszeniu, iż nie życzymy sobie niektórych typów podarunków, przykładowo quada bądź zabawek-pistoletów.

Nasze dane teleadresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Zobacz również