Usługi 

Kontenerowy wywóz odpadów – usługa dla firm i osób prywatnych

Przebudowa czy też budowa domu, prace w ogrodzie, remont mieszkania, opróżnianie piwnicy bądź strychu – co łączy te, na pierwszą myśl w ogóle niepowiązane ze sobą czynności? W przypadku ich wszystkich wytwarzane są spore ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zużyte sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia należy odwieźć do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak jednak postąpić, gdy nie mamy możliwości przewieźć ich na własną rękę? W takich sytuacjach najodpowiedniej zrobimy decydując się na kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz śmieci w przystosowanych do tego kontenerach to usługa pozwalająca uniknąć wywożenia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe dostarcza do klienta kontener o pojemności dopasowanej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe przechowywanie. W określonym w umowie terminie firma odbiera od klienta kontener na śmieci wraz z zawartością. To na niej leży w tym momencie obowiązek zadbania o utylizację śmieci zgodnie z prawem, co jest rozwiązaniem bezproblemowym i praktycznym.

Komu polecamy kontenerowy wywóz odpadów?

Kontenerowy wywóz śmieci zamawiają różni klienci. Z jasnych powodów usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie mogą zapewnić transportu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z uwagi na wygodę, wywóz odpadów jest także chętnie wybierany przez inne firmy. Korzystają z niego między innymi przedsiębiorstwa remontowe, ogrodnicze czy budowlane. Zimą to także najlepszy sposób na przechowywanie i pozbycie się śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, parkingów, boisk czy trawników.

Zobacz również