Usługi 

Przygotowanie Wigilii w firmie – czy warto zamówić catering świąteczny?

Więcej o cateringu świątecznym w Krakowie na https://lastrada.pl/catering-swiateczny/.

Ostatni miesiąc roku to okres, który spędza się najczęściej z najbliższymi, jednakże imprezy świąteczne urządzane są także w firmach. Nieraz personel firmy przygotowuje je na własną rękę, osobiście przyrządzając bożonarodzeniowe dania, jednak w większych przedsiębiorstwach ten sposób działania się nie sprawdza. By więc ułatwić sobie kwestię przygotowania firmowych śniadań bożonarodzeniowych, zarówno tych w wąskim gronie, jak i tych na dziesiątki osób, warto skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – co można postawić na świąteczny stół?

Oczywiście, na bożonarodzeniowym stole muszą zostać podane standardowe świąteczne dania. To głównie ryby, jak chrupki filet z pstrąga bądź karpia, jak również zupy – obligatoryjnie żurek i barszcz czerwony, a opcjonalnie także zupa rybna. Na talerzach nie powinno brakować też uszek z kapustą i grzybami, które na ogół serwowane są wraz z wymienionym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby pełna bez zimnych przekąsek, przykładowo bez sałatki jarzynowej albo karpia po żydowsku. Wypada także zadbać o smakowity akcent na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy polecamy puszysty sernik, kutię z rodzynkami lub makowiec.

Kiedy zamawiać catering świąteczny?

Za planowanie bożonarodzeniowego spotkania w firmie należy zabrać się z pewnym wyprzedzeniem. Trzeba uzgodnić termin spotkania i dopasować go do planów urlopów zespołu. Umożliwia to ścisłe obliczenie prognozowanej liczby gości uroczystości, a w efekcie pomoże zamówić odpowiednią ilość porcji. Rekomendujemy porozmawiać z pracownikami o menu i wspólnie zdecydować się na te dania z portfolio firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Ważne jest też to, żeby mieć wiedzę czy któryś z zatrudnionych może mieć reakcję alergiczną, np. na orzechy, które mogą znajdować się w w wypiekach, albo są w załodze firmy wegetarianie. Dla tych osób należy zamówić dania zgodne z preferencjami dietetycznymi. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego akceptują zamówienia przez większą cześć grudnia, niemniej jednak nie warto odkładać tego na ostatnią chwilę.

Nasze dane teleadresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]

Zobacz również