Porady i tutoriale Usługi 

Sesja ciążowa – uchwyć piękno macierzyństwa

Ciąża to szczególny okres w życiu zarówno kobiety, jak i przyszłego taty. Oczekiwanie na narodziny dziecka wywołuje szereg uczuć, jak m. in radość oraz duma. Ten magiczny czas bezsprzecznie należy uwiecznić. Rewelacyjnie sprawdza się w tym celu seria fotografii, którą nazywa się sesją ciążową. Na takie sesje decyduje się w ostatnich latach naprawdę wiele małżeństw spodziewających się przyjścia na świat potomka. Obecnie wykonać można je nie tylko w wielkich miastach, jak Kraków oraz Katowice, ale także w małych miasteczkach.

Sesja ciążowa – co należy przez to rozumieć?

Usługa fotograficzna polegająca na zrobieniu serii zdjęć kobiety, która oczekuje dziecka – tak w kilku słowach da się opisać sens sesji ciążowej. Dobrze jest natomiast wiedzieć, iż na tych zdjęciach może znaleźć się nie tylko przyszła mama, ale także przyszły tata, jak również ich starsze pociechy, jeśli para już takowe ma. Fotograf dołoży wszelkich starań, by na zdjęciach widać było cały wachlarz uczuć, który towarzyszy małżeństwu oczekującemu na narodziny dziecka.

Sesja ciążowa – w domu, w studio lub w plenerze

Rodzice mają ogromny wpływ na wybór miejsca wykonania sesji fotograficznej. Sesja ciążowa zazwyczaj ma miejsce w domu ciężarnej kobiety. Fotografie można natomiast zrobić także w studio fotograficznym, a nawet w plenerze. Niezależnie od wyboru miejsca fotograf zadba o to, by kobieta czuła się swobodnie i komfortowo. Tylko wtedy można otrzymać naprawdę udane zdjęcia, na których widać radosną przyszłą mamę z równie szczęśliwym partnerem. Bez wątpienia sesja ciążowa jest świetnym pomysłem, gdyż jest pamiątkę dla mamy i taty, a w przyszłych latach będzie także fantastycznym upominkiem dla dziecka. Dzisiaj mnóstwo par decyduje się na prowadzenie albumu dokumentującego pierwsze lata życia dziecka. Fotografie z profesjonalnie przygotowanej sesji ciążowej są bardzo dobrym zalążkiem takiego albumu.

Zobacz również