Usługi 

Utylizacja starych mebli nie musi być problemem

Na maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/ zlecisz utylizację mebli Kraków.

Większość z nas na pewno świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których w tej chwili już nie używamy, a których nie chcemy wyrzucić z przeróżnych powodów. Zwykle przenosimy je na strych, do piwnicy albo do komórki lokatorskiej, żeby nie zagracały miejsca w domu. Szkopuł jednakże w tym, że po kilku miesiącach również w tych pomieszczeniach robi się tak ciasno, że zwyczajne ich użytkowanie okazuje się męczarnią. Dopiero to popycha wielu z nas do wykonania skrupulatnego sprzątania, będącego okazją do tego, żeby uwolnić się od nagromadzonych przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko planujemy również, kiedy kupujemy zapuszczoną nieruchomość lub dziedziczymy po kimś mieszkanie. Wypada zatem wiedzieć, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak bez problemu przeprowadzić wywóz starych mebli ze strychu, domu oraz piwnicy.

Wywóz mebli – gdzie je przekazać?

Odpady takie jak połamane panele podłogowe lub ścienne, części ram okien, sprzęt AGD i RTV czy połamane meble nie powinny zostać wyrzucone do pojemnika przeznaczonego na odpady komunalne. Jeżeli potrzebujemy się od nich uwolnić, do wyboru mamy kilka rozwiązania. Pierwsze to samodzielne odwiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak dysponowania odpowiednio pakownym samochodem. Następne to skorzystanie z okresowej zbiórki takich śmieci. Te przeprowadzane są przeważnie raz na miesiąc – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy więc zmuszeni znaleźć miejsce na zdeponowanie odpadów znacznych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest trzecie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odwiezie dostarczające go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono też o legalny recykling zebranych odpadów. Firmy wynajmujące kontenery często świadczą też profesjonalną asystę przy opróżnianiu strychu, komórki względnie całego mieszkania.

Utylizacja starych mebli – nie tylko spopielenie

Jeśli stare meble zostaną przewiezione do PSZOK-u lub podmiotu trudniącego się utylizacją na co dzień, nie skończą spopielone ani porzucone na wysypisku. Po rozebraniu ich na części składowe i posortowaniu ich wedle surowca, z jakiego zostały wytworzone, mogą zostać powtórnie przetworzone i przyczynić się do stworzenia kolejnych sprzętów. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w największej części są one wytworzone, sprowadza się najczęściej do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które potem stosuje się do wyrobu kolejnych szaf, stołów oraz regałów.

Nasze dane teleadresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]

Zobacz również